[Logo] Forum VOIP - totul despre voice over ip
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ajutor...  XML
Forum Index » Intrebari si retete
Author Message
takata_02

Va salut. Sunt in posesia a 2 Grandstream GXW4104 si GXW4004/ Ver 1.5A-noi. Vreau sa ,,prelungesc" 4 linii analogice- intra un ton/numar de apel pe port 1 in GXW4104, iese pe port 1 in GXW4004 in cealalta parte. Incerc sa setez si apoi sa salvez configuratia, dar nu se salveaza dupa reboot. Ca versiune de soft am la GXW4004 1.0.5.5, bootloader 1.0.0.15. Am lansat IP QUERY la GXW4104,am vazut IP-ul o singura data, apoi nimic. Am citit prin pdf-urile date jos de pe site ca trebuie sa fac update la o versiune mai noua pt a putea face setarile din manual(sunt si niste printscreenuri cu detalii). Se poate face update automat daca il leg la net asa scrie la ,,carte". Va rog orice sugestie imi este de mare ajutor. Va multumesc pentru timpul acordat.

Revin cu altceva.... Cum se resetaza IMG 646 BD si IMG 616 BD? Butonul de ,,reset'' din interioul carcasei- nu se poate accesa din exterior, trebuie sa desfaci carcasa, nu resetaza parola; face probabil altceva.

Are cineva cablu de consola AT-RGCONSOLECABLE pentru managementul, prin serial, pentru AT IMG 646BD?

Revin cu alta problema: a reusit cineva sa seteze un GXW4104 cu un GXW 4004 ,,PEER TO PEER''? Vreau sa extind 4 linii analogice cu ajutorul GXW; sa intre un ton/nr pe port 1 in GXWxxxx si sa iasa acelasi nr pe port 1 de la celalalt GXWxxxx. Am reusit sa conectez GXW intre ele, dar toate apleurile ies pe un singur port- se face un fel de forward intern intre porturi. Am observat cand sunat spre un tf cu C.ID., toate porturile de pe care sunam aveau acelasi nr. Plus ca atunci cand se folosesc toate, intra se intra in ocupat- probabil pentru ca toate ies pe un singur port. Vreau sa folosesc GXW si pentru H.L. Poate a reusit cineva sa faca asa ceva. Va multumesc.

Am reusit sa le configurez, functioneaza ok de aproape un an.

Revin cu o intrebare- se pot configura si sa si funtioneze 2 gateway-uri de producatori diferiti, adica MP 118 cu Tainet VOIP Gateway Venus 2804, de exemplu, intr-o configuratie simplista= ce intra in primul sa iasa din al doilea, fara alte setari/ cap la cap?

This message was edited 4 times. Last update was at 07/07/2016 22:07:28

Forum Index » Intrebari si retete
Go to:   
Proudly promoted by Loudhush and MODULO Consulting